سنجاقک

خلیج..؟؟!!
نویسنده : سنجاقک - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٦
 

معیار من برای انتخاب اسم دخترم اول همه این بود که دخترم هیچ وقت احساس خجالت نداشته باشه از اسمش!خیلی ها رو دیدم که این مشکل رو داشتن..خودم اسمم رو چه شناسنامه ای چه اسمی که صدام میکنن دوست دارم هر دوشون قشنگن..

معنای اسمم برام خیلی مهم بود و در درجه سوم فارسی بودنش که البته ملاک نبود..مثلا اسم الینا رو هم خیلی دوست داشتم که عنده عند عربیه..

دیروز با یکی از دوستان قدیمیم صحبت میکردم که جنسیت بچش رو تازه فهمیده بود..بهش گفتم من یه دو تا کتاب خوب دارم اومدم اون طرفا برات میارم هنوز حرفم تموم نشده میگه نه!!!!!!!!!من اصلا ازون اسما خوشم نمیاد!میگم کدوم اسمها؟میگه اون اسمهای مسخره ای که میذارن میگن ایرانی اصیییییییییییییله!!!

راستش کتابی که من دارم همه مدل اسمی داره ازونجایی که چهار پنج نفر تا حالا این کتابو گرفتن منم خواستم خوش خدمتی کنم و خودم پیشنهاد دادم اما از دیروز تا حالا دارم به این قضیه فکر میکنم چرا  نباید به نظرو انتخاب  دیگران احترام بذاریم؟؟

خلاصه که خوشم نیومد...حالا اگه برعکس بود و یکی که مخالف اسم عربی بود  واین حرفا رو میزد عجب مفسد فی الارضی از اب درمیومد!

نمیدونم چرا وقتی اینهمه اصراررر داریم اسم عربی برای بچمون بذاریم و باعث تمسخره که بعضیها به ایرانی بودن اسم ارزش قائل میشن چرا خودمونو هلاک میکنیم که خلیج رو به اسم فارس ثبت کنند؟؟همون خلیج عرب به مراتب برازنده تره!

طاقت نیاوردم و بارش یه اس دادم..نوشتم زهرا به معنای نوری که از اسمان به زمین میتابد..فاطمه یعنی چی؟؟؟مطمئنم که معنیش رو نمیدونه!