وقتی دست خالی میری تولد!

رفته بودم هدیه بخرم برای یه بچه ی یکساله..

چیزایی رو مد نظرم بود که برای یکسالگی دخترم اوردند و ازش خیلی استفاده کرد..بیشتر این اسباب بازیهای پر سرو صدا..یکیش تلفن بود که قیمتش رو که شنیدم شوکه شدم،بیست هزار تومن!!!!!!!بعدیش ی گیتار بود اون بیست و چهارتومن!!!!!!بقیه هم به همین ترتیب!!

یه گزارشی واسه سال نو میلادی بود نشون میداد مردم فرانسه از فرط فقر و بدبختی میرفتند هدیه هایی رو که بمناسبت سال نو گرفتند رو میفروختن تا نیازهای دیگهشون رو براورده کنند..یادش افتادمو حسرت بردم چرا که واقعا بودجه ام نشد برای یه تکه اسباب بازی تمام پلاستیک بیست سی هزار تومن هزینه کنم!!نتیجه اخلاقیش اینه که یه فرقی با فرانسویها داریم اینکه اونا فقط مردمانی که کادو گرفتند بدبخت بیچارن اما اینجا اونایی هم که میخوان بخرن بدبخت تمام عیارن!!!

تو عمری که داشتم از گرونی و تورم زیاد شنیدم اما تا بحال حرفایی رو که میشنیدم درک نکرده بودم..اما الان با تمام وجود لمسش میکنم..

وای برما...

/ 5 نظر / 18 بازدید
مهسا

این جور که معلومه شما تا حالا حس اصحاب کهف را وقتی از خواب بیدار شدن, درک نکرده بودی! اخه خیلی وقته که مردم ایران این احساس اصحاب کهف بودن را تجربه می کنند اونم هر روز. لااقل برای من که اینطوریه.

مریم

زری اگر برات تعریف کنم جیگررررت کباب می شه! بابای وحید واسه سالگرد عقد ما که جشن گرفته بودیم، به عنوان کادو، مبلغی پول رو برای ما در نظر گرفتن که وحید با اون، طبق قیمت هایی که اسفند ماه از وزارت بهداشت لیست گرفته بودیم، چهار قلم از تجهیزات پزشکی مطبی که ای شالله قراره افتتاحش بشه رو بخره... زری الان که اردیبهشت هست، با اون پول، ما فقط می تونیم دو قلم از اون چهار قلم(تازه دو تا قلم غیراصلی و غیرمهم!!) رو بخریم.. فکررررررررررررررررررررررر کن.

لیلی

فکر کنم شما هم توی خرید مثل منی خیلی اهل حساب و کتاب نیستی

مهربانو

خدا به دادمون برسه...امیدوارم یه روز خوب بیاد بعد از اینهمه بدی!