خلیج..؟؟!!

معیار من برای انتخاب اسم دخترم اول همه این بود که دخترم هیچ وقت احساس خجالت نداشته باشه از اسمش!خیلی ها رو دیدم که این مشکل رو داشتن..خودم اسمم رو چه شناسنامه ای چه اسمی که صدام میکنن دوست دارم هر دوشون قشنگن..

معنای اسمم برام خیلی مهم بود و در درجه سوم فارسی بودنش که البته ملاک نبود..مثلا اسم الینا رو هم خیلی دوست داشتم که عنده عند عربیه..

دیروز با یکی از دوستان قدیمیم صحبت میکردم که جنسیت بچش رو تازه فهمیده بود..بهش گفتم من یه دو تا کتاب خوب دارم اومدم اون طرفا برات میارم هنوز حرفم تموم نشده میگه نه!!!!!!!!!من اصلا ازون اسما خوشم نمیاد!میگم کدوم اسمها؟میگه اون اسمهای مسخره ای که میذارن میگن ایرانی اصیییییییییییییله!!!

راستش کتابی که من دارم همه مدل اسمی داره ازونجایی که چهار پنج نفر تا حالا این کتابو گرفتن منم خواستم خوش خدمتی کنم و خودم پیشنهاد دادم اما از دیروز تا حالا دارم به این قضیه فکر میکنم چرا  نباید به نظرو انتخاب  دیگران احترام بذاریم؟؟

خلاصه که خوشم نیومد...حالا اگه برعکس بود و یکی که مخالف اسم عربی بود  واین حرفا رو میزد عجب مفسد فی الارضی از اب درمیومد!

نمیدونم چرا وقتی اینهمه اصراررر داریم اسم عربی برای بچمون بذاریم و باعث تمسخره که بعضیها به ایرانی بودن اسم ارزش قائل میشن چرا خودمونو هلاک میکنیم که خلیج رو به اسم فارس ثبت کنند؟؟همون خلیج عرب به مراتب برازنده تره!

طاقت نیاوردم و بارش یه اس دادم..نوشتم زهرا به معنای نوری که از اسمان به زمین میتابد..فاطمه یعنی چی؟؟؟مطمئنم که معنیش رو نمیدونه!

/ 5 نظر / 19 بازدید
مریم

سلام سنجاقک من!!!.. از معدود وبلاگ هایی هستی که بعد از اون ماجراها،هنوزم همه پست هاش رو قورت می دم!!..به نظرم تو می تونستی یه نویسنده نقاد طنز نویس یکی از ستون های یکی از روزنامه های پرتیراژ بشی..و یا یه نظریه پرداز در زمینه بعضی از مسایل اجتماعی و ساسی!... یا مثلا تحلیل کننده برنامه نود و اون چیزی که تو ذهن مهمون های این برنامه می گذره! نمی گم حرف هام در مورد قلم ات، بدون اغراق هستن!..اما باور کن اغراق شون خیلی کمه... خوبه که برای همیشه گم ات نکردم..مرسی زهرا که منو قابل دونستی..

مریم

با اجازه ات می خوام یه چیز دیگه رو هم بهت بگم.. می دونی یکی از ارزوهایی که از ته دلم واسه این وبلاگ دارم چیه؟ اینکه یه روزی،حالا یا همین زودی ها،یه به کم دیرتر!!،بیام اینجا و بخونم که دختر خانمت مثل بلبل حرف می زنه..و از شیرین زبونی هاش برامون بگی.. بدون من منتظر اون روز هستم..و روزی که همچین پستی رو بذاری،مریم هر جای دنیا که باشه،چشم هاش روی نوشته های تو تکون می خوره،و ته دلش احساس شادی می کنه.. بازم ممنونم..ایام به کام.

روح سفید

راستش معنی فاطمه یک چیزی می‌شود شبیه شتر شیر بریده . معنی دقیقش دروبلاگ گاه گویه‌های فاطمه شمس هست. ممنون از لطفتون به وبلاگ من.

الهام

فاطمه یعنی این؟! نه...میخاستم بگم ولی فک کردم با توجه به پست دختر کتابخون من بهتره یبار دیگه تحقیق کنین معنیش اصلا این نمیشه

مرضی

اسمهای عربی اغلب یه معنای ظاهری دارند و یه معنای باطنی .کلا زبان عربی اینجوریه واین نشون میده که چرا خداوند کلامش رو در قالب این زبان برای ما فرستاده چون زبان خاصیه . اره معنای ظاهری فاطمه همونیه که تو کامنت قبلی روح سفید گفتند اما معنای باطنی اش :بریده شده از آتش (به معنای آتش دوزخ )هست.