no fast food!

وقتی میبینم پشت در مغازه ای که سبزی اماده میفروشه کلی خانم صف کشیده متعجب میشم..یا مثلا همین یک ماه پیش وقتی میدیدم خانمها بغل بغل باقالی پاک شده از مغازه ها میخرن خیلی برام غیر قابل هضم بود..بنظر من همه ی لذت اشپزی و خانه داری در همینه که خودت همه ی کارهاش رو تاجایی که امکان داره انجام بدی..اصلا اگه من شرایطش رو داشتم کار کاشتن مواد غذایی مون رو خودم انجام میدادم.لذتی که در خوردن حتی غذای جا نیفتاده یا کیک و شیرینی بیات خونه هست هرگز در بهترین پختنیهای صنعتی نیست!

معمولا شب قبل از روزهای تعطیل اشپزخونه ی ماهم نیمه تعطیله..ناگفته نماند خودم هم تقریبا به غذاهای سوسیس کالباسی علاقه دارم ولی از وقتی دخترک وارد زندگیمون شده سعی میکنم تا حد امکان این مواد رو از سفره مون حذف کنیم..

دوشنیه شب هم به همین دلیل قرمه سبزی پختم..از همونا که با سبزی تازه بود و معطر با لیمو عمانی فراوون..از چهره ی اقای همسر در بدو ورود معلوم بود چه حسی دارن! موقع شام هم تقریبا در حد رفع خیالات با ما همراهی کردن..

دوشنبه صبح رفتیم بیرون جهت انجام کاری و بعدش هم اتوبان امام علی گردی!تقریبا نزدیک ظهر بود و کیانا گفت بابا گشنمه و با استقبال بابا مواجه شد..هر چه یاداوری غذاهای در یخچال رو کردم فایده نداشت..رفتیم به یک پیتزا فروشی نزدیک دار اباد.

غذاش که در حد افتضاح بود فاکتورش هم که بماند!!همه ی لذتی که از دیدن اتوبان بردم از یادم برد..

رسیدیم خانه..میرم سر یخجال اب بردام نگام میفته به ظرف قرمه سبزی جا افتاده با سبزی تازه و لیمو عمانی فراوان..با خودم فکر میکنم با این اوضاع استقبال پدر و دختر دیگه چه انگیزه ای برای کدبانوگری در من خواهد ماند؟!دیگه ادیدن صف باقالی و سبزی سرخ شده از یک اقا! بنظرم عجیب نیست غذاهای سنتی مون هم کمکم دارن تبدیل میشن به فست فود یا همان غذای سریع!

پ ن:یه سس مایونز خریدم روی درش نوشته فکر نکن داری لذت میبری!!مرسی از فرهنگ سازیش..

پ ن:اتوبان امام علی جالب انگیز ترین پروژه ای بود که من تابحال دیدم!مرسی از اقای شهردار!

/ 4 نظر / 28 بازدید
زن زندگی

به به حمایت از ستاد قالیباف میبینم[عینک] مطمئن باش اون قرمه سبزی خوشمزه هم اثر خودش رو میذاره ولی گاهی وسوسه فست فود آقایون ، توي ذوق خانوما ميزنه. وسوسه اي كه هم آني هست و هم بعدش عذاب وجدان زيادي داره.عذاب وجدان براي سلامتي و هزينه اي كه بابت مضرات دادن. بنابراين از نهضت خودت عقب نشيني نكن [چشمک] جنگ جنگ تا پيروزي . 3 دسته رو هستم باهات[نگران]

زن زندگی

بابا من وطني ام!!! چرا پرچم استكبار جهاني رو گذاشته واسم؟؟؟ نكنه اينجا لاس وگاسه و ما خبر نداريم[هورا][ابله]

ربولي حسن كور

سلام آني كه ميگه من حساب كردم خريدن آماده اش مقرون به صرفه تره

BBjeeZ

migamaaaa ye sar bia poste akhare mano bebin[چشمک] raje be hamineee[نیشخند]